کابینت انزو ، کابینت کلاسیک با رنگ پلیشی

کابینت انزو ، کابینت کلاسیک با رنگ پلیشی

آنچه در ایران تحت عنوان کابینت آشپزخانه انزو فروخته میشود در واقع الهامی از شرکت خارجی Zentique میباشد

هیچ یک از آنها توسط شرکت خارجی ساخته نشده بلکه الهامی از کابینت انزو پلیشی میباشد.

شرکت کابینت انزو

همانطور که میدانید “تاید” و “ریکا” به ترتیب نام اولین برندهای تولید کننده پودر رختشویی و مایع ظرفشویی در ایران بوده اند.

در ایران از از روی تساهل و تسامح یا شاید هم اشتباهاً به کلیه شرکت هایی که در حال تولید کابینت های دارای طراحی مشابه با هستند شرکت کابینت انزو گفته می شود.

 

سیستم آشپزخانه انزو

سیستم آشپزخانه انزو نام برندی است که در واقع خود بخشی از خط توبید برند خارجی میباشد.

 

منظور از شرکت کابینت انزو پلیشی در ایران وجود شرکت خاصی با این اسم نیست در واقع در مکالمات روزمره، مردم به کلیه شرکت های کابینت ساز داخلی که کابینت هایی شبیه کابینت های برند انزو پلیشی تولید می کنند شرکت کابینت انزو  پلیشی می گونید و بالطبع کابینت های موجود در ایران که موسوم به کابینت انزو  پلیشی هستند نیز کابینت های برند انزو پلیشی  نیستند و از روی تسامح به دلیل تشابه در طراحی به این نام معروف شده اند.

برند انزو پلیشی به طور خاص مربوط به سیستم آشپزخانه بوده و فعالیتش در عرصه طراحی، تولید و اجرای کابینت آشپزخانه، میز و صندلی و درب تمام چوب میباشد. سیستم آشپزخانه انزو پلیشی به نوآوری های موفق و طراحی با کیفیت بالا در زمینه محصولات آشپزخانه فعالیت و شهرت دارد.

ما هم هر جا در این مقاله سخن از کابینت انزو پلیشی می کنیم به پیروی از عموم مردم بوده و در واقع منظورمان کابینت طرح انزو پلیشی است. بنابراین روشن است که شرکت کابینت انزو پلیشی  در ایران -بر خلاف تصور خیلی ها- هر نوع شرکتی است که کابینت های طرح انزو پلیشی تولید می کند.

کابینت انزو چیست ؟

کابینت انزو پلیشی در واقع نوعی از کابینت آشپزخانه وکیوم است که همانند کابینت وکیوم مغزی آن از جنس ورق MDF بوده و علاوه بر آن از طریق تکنولوژی وکیوم توسط دستگاه پرس وکیوم روکش مورد نظر روی آن ها پرس می گردد.

تفاوت کابینت آشپزخانه انزو با کابینت وکیوم

خب شاید این سؤال در ذهن شما به درستی پیش بیاید که پس چرا نام متفاوتی بر آن گذارده شده است؛ دلیل آن در تفاوت های خاصی است که این دو را از یکدیگر متمایز می کند.

 

کابینت آشپزخانه انزو پلیشی به دلیل برخورداری از رنگ سفید باعث بزرگتر جلوه دادن فضای منزل و به طور خاص فضای آشپزخانه می شود. از سوی دیگر رنگ سفید، رنگی است که به راحتی می توان تمامی اجزا و لوازم آشپزخانه را با آن ست کرد. کابینت آشپزخانه انزو پلیشی را میتوان تلفیقی از کابینت وکیوم کلاسیک و کابینت هایگلاس سفید دانست.

تفاوت اول کابینت آشپزخانه انزو پلیشی با کابینت آشپزخانه وکیوم در این است که قطر ورق MDF بکار رفته در کابینت انزو از قطر ورق MDF به کار رفته در کابینت وکیوم بیشتر است. دقیقتر بگوییم قطر ورق های MDF به کار رفته در کابینت انزو برابر با ۲۵ میلیمتر می باشد در حالیکه قطر ورق MDF به کار رفته در کابینت کیوم برابر با ۱۶ یا نهایتا ۱۸ میلیمتر می باشد.

تفاوت دوم کابینت آشپزخانه انزو پلیشی با کابینت وکیوم هم در این است که کابینت های انزو پلیشی  در همه حال به شکل سفید براق هستند در حالیکه کابینت آشپزخانه وکیوم تنوع رنگ گسترده تری دارد. تفاوت سوم کابینت آشپزخانه انزو پلیشی با کابینت وکیوم نیز در قیمت تمام شده آنهاست که به دلیل جنس و میزان متریال به کار رفته قیمت کابینت انزو پلیشی به مراتب بیشتر از کابینت وکیوم است.

تفاوت چهارم کابینت آشپزخانه انزو پلیشی با کابینت آشپزخانه وکیوم در این است که قطر روکش به کار رفته در کابینت انزو پلیشی  نیز نسبت به قطر روکش کابینت وکیوم بیشتر است. تفاوت پنجم این دو کابینت نیز در این است که چهار طرف درب کابینت انزو پلیشی توسط دستگاه سی ان سی، تراش می خورد و به همین دلیل قطر لبه های کابینت انزو تا ۸ میلی متر کمتر از قطر لبه ها در کابینت وکیوم است.

کابینت پولیشی چیست؟

سطوح مختلف اعم از پلاستیکی، شیشه‌ای، چوبی و فلزی را می توان با استفاده از پولیش، شفاف و درخشنده کرد. استفاده از پولیش‌ چوب می‌تواند به خوبی خط و خش‌های ریز را از روی سطح چوب پاک کرده و درخشندگی را به سطح چوب هدیه دهد. علاوه بر آن می تواند باعث بازسازی سطح چوب گردیده و به خوبی از اکسید شدن آن محافظت نماید.

کابینت پولیشی در واقع نوعی از کابینت آشپزخانه انزو پلیشی است که در آن به جای روکش وکیوم، رنگ پولیشی به کار می رود. رنگ پولیشی در واقع یکی از خاصترین رنگ هایی است که بر روی MDF قرار می گیرد. پولیش ماده‌ای است غالباً به شکل مایع که البته گاهی نیز به صورت خمیری و اسپری نیافت می شود. پولیش بر روی سطوح مختلف به کار می رود و باعث از بین بردن آلودگی‌ها و خط و خش از سطح آنها می‌شود.

مزیت مدل کابینت پولیشی نسبت به کابینت آشپزخانه انزو معمولی (دارای روکش وکیوم) در این است که اگر روی درب کابینت پولیشی دچاز خط و خش ایجاد شود قابل ترمیم می باشد. اما از سوی دیگر استفاده از پولیش در چندین نوبت نیز می تواند مضر باشد چراکه ضخامت لایه بیرونی و محافظ رنگ بدنه (کیلر) را کاهش داده و در نتیجه آن، میزان آسیب پذیری رنگ در برابر عوامل زیست محیطی مخرب نیز کم می شود.

img

املاک ملک تو

مطالب مرتبط

اصول اولیه ایمنی سازی خانه در برابر زلزله

نگاه دقیق و بدون غرض ورزی، درباره خانه های ساخته شده در...

ادامه مطلب

پیوستن به گفتگو