افزایش ۹۲ درصدی قیمت مسکن در آذرماه

افزایش ۹۲ درصدی قیمت مسکن در آذرماه

افزایش ۹۲ درصدی قیمت مسکن در آذرماه

 

بررسی معاملات مسکن پایتخت در آذرماه نشان می دهد میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در ماه گذشته نسبت به ماه مشابه سال قبل، ۹۲ درصد و نسبت به آبان ماه امسال ۵ درصد افزایش داشته است.

دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی آمار معاملات مسکن آذرماه تهران را اعلام کرد. بر اساس این گزارش، در ماه گذشته ۶۹۵۰ فقره معامله مسکن به امضاء رسید و همچنین میانگین هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت ۹ میلیون و ۶۳۱ هزار تومان برآورد شده است.
.
متوسط قیمت مسکن در تهران در سال گذشته (تومان)
▫️فروردین ۶،۱۵۷،۰۰۰
▫️اردیبهشت ۶،۷۸۴،۰۰۰
▫️خرداد ۷،۷۶۹،۰۰۰
▫️تیر ۷،۹۱۴،۰۰۰
▫️مرداد ۸،۰۰۰،۰۰۰
▫️شهریور ۸،۱۰۰،۰۰۰
▫️مهر ۸،۶۱۰،۰۰۰
▫️ آبان ۹،۱۸۰،۰۰۰

در آبان ماه ۷۰۱۷ فقره معامله به ثبت رسید که با توجه به کاهش تعداد معاملات مسکن در آذرماه شاهد یک درصد کاهش بودیم. در زمینه قیمت نیز در آبان ماه میانگین هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت ۹ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان بود که با توجه به افزایش این شاخص در تهران شاهد رشد ۵ درصدی میانگین قیمت مسکن هستیم.

این گزارش می افزاد: گران ترین منطقه پایتخت در آذرماه امسال ۲۲ میلیون و ۲۵۵ هزار تومان در هر متر مربع در منطقه یک برآورد شده و ارزان ترین منطقه نیز با میانگین ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به منطقه ۱۸ اختصاص داشته است.

بیشترین تعداد معامله نیز در منطقه ۵ با ۸۷۹ فقره معامله به وقوع پیوسته و کمترین تعداد معامله مسکن نیز در منطقه ۱۹ با ۴۷ فقره تعیین شده است.

همچنین نگاهی به میانگین قیمت ها در سایر مناطق شهر تهران نشان می دهد در همه مناطق افزایش قیمت داشته ولی تعداد معاملات نسبت به ماه گذشته به میزان بسیار کمی کاهش داشته است.

بیشترین ریزش تعداد معاملات نسبت به ماه گذشته به منطقه ۵ با حدود ۱۰۰ فقره معامله اختصاص دارد.

گفتنی است در آذرماه سال گذشته میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی ۵ میلیون تومان اعلام شده بود که شاهد رشد ۹۲ درصدی در بخش میانگین قیمت و همچنین تعداد معاملات در آذرماه سال گذشته ۱۷ هزار و ۹۴۹ فقره بود که در مقایسه با آذرماه سال جاری شاهد کاهش ۶۱ درصدی بوده است.

img

املاک ملک تو

مطالب مرتبط

مسکن بخریم یا نخریم

افزایش قیمت مسکن از نوسان‌های نرخ ارز درامسال  نشات...

ادامه مطلب

رونق بازار مسکن کاذب است یا واقعی؟

رونق بازار مسکن کاذب است یا واقعی؟ براساس...

ادامه مطلب

تنها راهکار کنترل قیمت مسکن

دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران گفت: اجرای...

ادامه مطلب

پیوستن به گفتگو